Hathajógový minikurz

Minikurz s plnou péčí: Netradiční hatha jóga

 V našem kurzu budeme vycházet z tradičního hathajógové schématu, tj.: relaxace, průpravná cvičení k rozhýbání a aktivizaci celého těla, následně delší setrvání v pozicích s citem pro detail a neopomeneme ani závěrečnou vedenou relaxaci. To se skvěle hodí k tomu, aby člověk získal vjem toho, co znamená zaujmout pevnou a přitom uvolněnou pozici. Tuto klasickou formu naplníme ne úplně obvyklým obsahem. V rámci průpravných cvičení využijeme k aktivaci těla rollery a vybrané postupy z čínského qigongu a sestavy ásan budou zařazeny sestavy, jež nejsou striktně jógové. Každá z těchto sestav (viz program níže) je jiná a mohla by být (a zřejmě časem bude) pojednána jako náplň celého kurzu, půjde nám o to si je zažít a rozšířit obzory svojí praxe.

Smyslem našich setkání bude zrelaxovat po pracovním týdnu a příznivě se naladit na nadcházející víkend.

Podtitulem tohoto kurzu je plná péče: proto každý účastník dostane materiály pokrývající to nejdůležitější a zároveň má nárok na jednu relaxační jóga masáž jako demoverzi toho, co by člověk mohl a měl zažívat při relaxaci. Neboť jóga by měla vedle aktivity být také o kvalitním uvolnění.

Kurz je vhodný pro všechny se zájmem o věc,  kteří jsou otevření zkoumání vlastního těla.

Čas: Pátek 12:00-13:30

Program:

25.8. Vývojová sestava. Proč se neinspirovat a neučit od těch nejpovolanějších jógových mistrů – dětí?  Sestava složená z vybraných vývojových pozic, jež nám pomohou si uvědomit, jak by naše tělo mělo fungovat.

 1.9. Orgánová sestava systému makko-ho sloužící k harmonizaci energetických drah jednotlivých orgánů.

 8.9. Rišikéšská sestava: hathajógová klasika známá mimojiné z knih André Van Lysbetha

 15.9. Lekce na přání, ve které můžeme zopakovat některou ze sestav, případně se věnovat tomu, co v průběhu kurzu „vyplyne“.

 Místo: Letná, Praha 7.

Cena: 1200,- (zahrnuje podklady pro samostatnou praxi a jednu jóga masáž v termínu dohodnutém v průběhu kurzu)

Přihlášení a další info: ohni.ohen@gmail.com