„Punk“ yoga retreat s Martinem

Praxe jógy by měla vést mimo jiné k uvědomění, že ke spokojenosti stačí vlastně málo. Ve znamení jednoduchosti se ponese celý náš retreat. Budeme na samotě stranou od civilizace v prostředí vhodném ke kontemplaci a procházkám přírodou.

Cvičení bude ve dvou blocích, ranním a odpoledním, kdy ranní blok bude ve znamení dynamické praxe vinyasa jógy a odpolední zaměřený na ladění důležitých principů a detailů, jež mají obecnou platnost. Vzhledem k tomu, že součástí jógové praxe je i očista na všech úrovních, součástí ranního bloku budou i vybrané očistné techniky povzbuzující trávení a průchodnost horních cest dýchacích.

Počet účastníků je omezen, maximum je 12 tak, aby každý při cvičení dostal náležitou pozornost a zpětnou vazbu.

Akce je vhodná pro všechny se zájmem o věc bez ohledu na úroveň pokročilosti.

 

Místo: Beránkův Mlýn (Dvorecko 5)

Termín: 17.–19.8. 2018 (začínáme v pátek večer přivítáním a jemnou praxí a končíme v neděli obědem)

Program: se vytváří a ladí průběžně. Přibližně vypadá asi takhle:

  • Ranní blok (Rozcvička, ladění dechu a cvičení (spíše dynamicky)
  • Společné vaření a oběd – je příjemnou tradicí našich pobytů, že se na vaření podílejí všichni účastníci (minimálně tím, že přivezou nějaké suroviny (hl. zelenina (!), obiloviny atd.). Výběr surovin není nijak koordinován – je na intuici každého, co s sebou vezme. Improvizovaně pak vznikají lahodné a neopakovatelné pokrmy Po čas retreatu se stravujeme vegetariánsky.
  • Volný program, procházky krajinou atd.
  • Odpolední blok (ladění dechu a techniky pozic, protahování)
  • Večeře
  • Večerní seance: mantry, zpívání i recitování

Přesný harmonogram se domluví na místě.

Cena: 2000,- plus suroviny na vaření.

Přihlášení a informace na: ohni.ohen@gmail.com

 

O lektorovi: Martin se józe věnuje od roku 2008. Za svou „jógovou kariéru“ prošel celou řadu jógových stylů. Jako první začal s power jógou, z ní přesedlal na po všech stránkách náročnou a dynamickou ashtanga  vinyasa jógu, hravou vinyasu, aby později odhalil kouzlo pomalé a klidné hatha jógy. Ochutnal ještě mnohé další styly a příchutě: namátkou jin jóga, súfijská jóga, jóga smíchu nebo prana vashya jóga.  Ze všech těchto „zastávek na cestě“ si něco odnesl. Nebojí se experimentů a hledání nových cest. Své zkušenosti se snaží sdílet srozumitelnou formou plnou humoru a laskavého nadhledu.