Józe se věnuji od roku 2008, kdy mě naprosto uchvátila ashtanga vinyasa jóga. Tu jsem praktikoval pod vedením Dalibora Štědronského. Na workshopech jsem potkal další zahraniční učitele, jako jsou Danny Paradise, Nancy Gilgoff, Andrew Eppler a Kamal Singh.

V letech 2012–2014 jsem třikrát, vždy na více než tři měsíce, pobýval v jihoindickém Mysore, hlavním městě ashtanga vinyasa jógy, kde jsem praktikoval u Vijaye Kumara, který mě postupně certifikoval k výuce první (2012) a druhé série (2014) ashtanga vinyasa jógy. V rámci svého prvního pobytu jsem absolvoval kurz záklonů a pránájámy u Vinaye Kumara.

Jak se moje praxe prohlubovala, začal jsem se zajímat o hlubší souvislosti jógové praxe a fungování lidského těla. Absolvoval jsem kurz učitele hatha jógy II. třídy České akademie jógy ve spolupráci s FTVS (2015). Lenka Oravcová mě inspirovala ke zkoumání principů zdravého pohybu. Posléze jsem se rok účastnil kurzu FTVS Pohyb a zdraví, jóga a jógová terapie pod vedením Jiřího Čumpelíka.

Vedle tohoto jsem absolvoval kurz súfijské jógy Borise Tichanovského, v rámci sebepoznávání jsem třikrát absolvoval pobyt ve tmě dle tibetského rituálu jangtik (2014–2015). V současnosti mě zajímá i jiný přístup k lidskému tělu a působení na něj, například pomocí jemné neinvazivní cesty shiatsu – v pojetí Jana Pletánka, u kterého jsem absolvoval kurz této vyjímečné metody (2017).

Všechny získané zkušenosti se doplňují a vytvářejí paletu různých přístupů, jež mi umožňují vybrat ten nejvhodnější pro daný okamžik a danou osobu nebo skupinu.

Nabízím:

Individuální a skupinové lekce, kurzy, semináře a pobyty.

 

2 komentáře: „

  1. Dobrý den,
    byla jsem unešená sobotním cvičením Martina na joga festivalu v Kladně. Proto bych se ráda někdy v budoucnu učastnila nějaké podobné akce. Budu sledovat stránky. Moc děkuji za cvičení.
    Alena

Napsat komentář